Kodune geellaki komplekt: kuidas teha salongivääriline maniküür?

geellakk kodune geellakkimine geellaki komplekt

Kodune geellaki komplekt on tänuväärt abivahend salongiväärilise maniküüri tegemiseks kodustes tingimustes. Igaüks meist saab sellega hakkama, vaja on teada, kuidas geellakki peale kanda ning kvaliteetseid geellakke ja UV-või LED-lampi.

Geellakk või tavaline küünelakk- kumb sobib Sinule?

Pole õiget vastust, kumba lakki eelistada. Geellakkide plussiks on nende püsivus, samas kui traditsioonilist lakki eelistatakse lihtsa eemaldamise viisi pärast. Panime kirja mõned lakkide erinevused, nii et igaüks leiab endale sobivaima variandi.

Kodune geellaki komplekt

geellakk kodune geellakkimine geellaki komplekt

Kodune geellakk püsib küüntel kauem kui tavaline küünelakk. Geellakk püsib 2-3 nädalat ning häirima hakkab tavaliselt kõige enne küüne enda väljakasv kui see, et küünelakk koorub. Lisaks on geellaki kuivamise aeg lühike – LED lambi all kõigest 1 minut ning seejärel võid juba oma toimetusi tegema hakata, kartmata et rikud oma värske maniküüri.

Geellaki eemaldamine on aeganõudvam ja keerulisem kui tavalise laki eemaldamine. Tavaliselt nõuab geellaki eemaldamise protseduur aega 15-20 minutit. Sellest 10 minutit lihtsalt ootamist, millal geellaki eemaldaja mõjub.

Kodune geellaki komplekt on veidi kallim kui tavalised küünelakid. Lisaks nõuab nende kasutamine kindlasti ka aluslaki ja pealislaki kasutamist. Tihe ja ebaprofessionaalne geellaki kasutamine võib suurema tõenäosusega küüsi kahjustada. Olenevalt küüne tüübist võib geellakimaniküür neid nõrgestada. Seega osadel küüntel peaks geellaki kasutama harvem.

Salongi geellakki seostatakse ka nahavähiga. Alguses oli salongides geellakkimisel kasutusel ainult UV-lambid laki kivistumiseks. Kes ei tea, siis UV-lampide valgust võib võrrelda päiksekiirte või solaariumiga. Seega on täheldatud nahavähi suurenemist ja seda just UV-lampide kasutamise tõttu. Ma loodan, et enamus Eesti salongides on nüüd juba kasutusel LED-lambid – need on kiiremad ja ka tervislikumad kui UV-lambid. Meie e-poest leiad ainult LED-lambid geellakkimiseks.

Traditsiooniline küünelakk

geellakk kodune geellakkimine geellaki komplekt

Klassikaline küünelakk sobib inimesele, kes soovib vaheldust, kuna tavalise küünelaki eluiga küüneplaadil on maksimaalselt 1 nädal. Tavalised küünelakid on soodsamad, kuid kui tahta kauakestvat maniküüri, siis tuleb ka siin kasutada nii aluslakki, mis kaitseb küüneplaati kui ka pealislakki, mis annab lõplikku sära.

Klassikaline lakkimine ei nõua lampi ja on lihtsamini kodus tehtav. Kahjuks osadel küüntel traditsiooniline küünelakk ei püsi ja näitab kulumisemärke juba paari päeva jooksul. See kõik oleneb, kui palju koristatakse, pestakse nõusid, tehakse aiatöid jms.

Tavalise küünelaki pigment ei ole nii hea kui geellakkidel, seega peab mõnikord lakki peale kandma mitu korda, mis pikendab ka kuivamisaega. Täielik kuivamisaeg võib ulatuda 30-45 minutini. Pärast lakkimist pead valvas olema ja kodutööde ja muude toimetustega ootama, et oma verivärsket maniküüri mitte kahjustada.

Kokkuvõtteks

Ma loodan, et see postitus on Sulle abiks ja tutvustas koduse geellakkimise võimalusi. Ka ise on võimalik teha endale klassikaline kauakestev geellaki maniküür, mis kaunistab Sinu käsi. Anna meile teada, kui tihti lakid küüsi ja kas oled ise juba äkki geellaki kasutaja? Kui oled olnud klassikalise küünelaki kasutaja, siis võib-olla soovid katsetada ka geellakkimist? Vaata ringi meie e-poes ja leia enda vajadustele sobiv komplekt. Kui Sul tekib küsimusi, siis oleme abiks. Kirjuta meile info@geellakid.ee ning leiame komplekti, mis sobib Sulle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga